Kore Dışında Yalnızca Türkiye'de Üretilecek Olan Ssangyong » Mess-Matic

Kore Dışında Yalnızca Türkiye’de Üretilecek Olan Ssangyong

//Kore Dışında Yalnızca Türkiye’de Üretilecek Olan Ssangyong

Kore Dışında Yalnızca Türkiye’de Üretilecek Olan Ssangyong

Ssangyong kore türkiye üretimi

Koreli olan Ssangyong firmasının başkanı Choi, bu markanın Kore dışındaki tek üretim adresinin Türkiye olabileceğini söylemiştir.

Koreli otomobil üreticisi olan Ssangyong’un dünya başkanı Johng-Sik Choi, Kore haricinde yatırım yapılabilecek tek yerin Türkiye olduğunu belirtmiştir. Bu konu, Kore basınında sıklıkla gündeme gelmiştir. Ssangyong’un Türkiye distribütörü olan Şahsuvaroğlu firmasının, Dış Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Yunus Şahsuvaroğlu ise konuya şu şekilde açıklık getirmiştir;

Ssangyong markasının en tepe ismi olan Johng-Sik Choi’nin gerçek anlamda Türkiye aşığı bir insan olduğunu belirtmiştir. İstanbul’da gezintisi esnasından şehir hakkındaki deneyiminin neredeyse kendisinden daha çok olduğunu dile getirmiştir. Boğaz köprüsünden geçişleri esnasında, köprünün kaç km olduğu konusundaki soruya Yunus Şahsuvaroğlu bir tahminde bulunduğunu fakat doğru rakamı Choi’nin kendisinin verdiğini söylemiştir. Ayrıca İstanbul hakkındaki bilgilerinin, onu şaşırtacak seviyede olduğunu dile getirmiştir.

Yunus Şahsuvaroğlu, Çemberlitaş’ın nerede olduğunu tam olarak bilmediğini söylemesine karşın yanlarından geçerken Choi’nin göstermesinin şaşırtıcı bir durum olduğunu ve Choi’nin İstanbul’u ve Türkiye’yi çok sevdiğini söylemiştir. Choi’nin 3 yıl boyunca Türkiye’de yaşamış olduğuna, bu süreçte Türkiye’de Hyundai markasına yöneticilik yapmış olduğuna ve çorbacısından balıkçısına kadar İstanbul’a aşık olduğuna dikkat çekmiştir.

Ortak Girişim

Yunus Şahsuvaroğlu, Choi’nin bu ilgi ve sevgisinin Şahsuvaroğlu’nun başarısı ile de alakalı olduğunu belirtmiştir. Dünya’nın en büyük Ssangyong plazasını hayata geçirdiklerini belirten Yunus Şahsuvaroğlu, Choi ile arasının çok iyi seviyede olduğunu ve Kore basınının Choi’yi her gördüğünde ”Türkiye’ye ne zaman yatırım yapıyorsunuz?” sorusu ile karşılaştığını belirtmiştir.

20 gazetede ‘Türkiye Ssangyong’u üretmek istiyor’ başlığının haberlere çıktığını belirtmiştir. Bu duruma, yatırıma gerçekten niyetli olduğu karşılığını vermiştir. Kore dışında üretimin gerçekleştirilmesinin yalnızca Türkiye’de olabileceğini belirtmiştir. Bu durumun gerçekleşmesi halinde %50-50 olarak düşünülüyor. Yani ilk etapta montaj üretiminin yapılacağı düşünülüyor. Tabi ki bu durum hakkındaki esas karar, piyasanın izlenmesi ve piyasa koşulları dahilinde şekillenecektir olarak belirtmiştir.

Tivoli’nin Sloganı

Ssangyong firmasının en iddialı modellerinden birisi olan Tivoli hakkında Şahsuvaroğlu; siparişlere yetişemediklerini belirtmiştir. Ayrıca Şahsuvaroğlu, Tivoli markasını çok beğendiğini ve heyecanlandığını dile getirmiştir. Bu konudaki sloganı ise; “Biz işini aşkla yapan, müşterilerinin beklentilerinin üzerinde bir deneyim yaşatan, iddialı ve dinamik bir ekibiz” olarak belirtmiştir.

Mayıs ayından bu yana Tivoli’den 400 adet satış yaptıklarını belirtmiştir. Geçen yılki satışlarında toplamda Ssangyong modellerinden 1300 adet satış yaparak kapanışı gerçekleştirdiklerini söylemiştir. Ayrıca Tivoli markasının çok iddialı olduğunu ve sayı almaları durumunda, yıllık olarak 2.500 adet Tivoli satabileceklerini dile getirmiştir.

Sınırsız Hizmet

Yunus Şahsuvaroğlu, Şahsuvaroğlu firmasının yatırımlara çok önem verdiğini söylemiştir. Kendilerinden kredi sağlanması durumunda 15 dakika gibi kısa bir sürede krediyi verebildiklerini, servislerinde günlük olarak 80-90 aracın girebileceği şekilde ve showroomlarında ise 40-50 araçlık sergileme kapasitesini kullanmaya özen gösterdiklerini belirtmiştir.

Ayrıca bayilerinin, tüm illerdeki hava limanlarına yakın olması sebebiyle tüm müşterilerin arabalarını bayilerine bırakarak, havalimanlarına ücret ödemeksizin kendi şoförleri tarafından bırakıldıklarını ve araçlarının tüm bakımlarının titizlikle gerçekleştirildiğini belirtmiştir.

2018-02-03T21:42:37+00:00 By |0 Comments

Leave A Comment


CAPTCHA Image
Reload Image