messmatic loading icon
Ajlan Haskök

Ajlan Haskök; Mehmed Rüştü - Nihal Haskök çiftinin oğlu olarak 26 Ekim 1971'de İzmir'de dünyaya geldi. Bir kız kardeşi bulunan Haskök İzmir'de büyüdü. Çınarlı Teknik Lisesi'nde elektronik bölümünde eğitim aldı. 1989 - 1994 yıllarında Ege Üniversitesi'nde Kimya Mühendisliği okudu. Ajlan Haskök, henüz çocuk yaştayken babası iş adamı Mehmet Rüşdü Haskök'ün himayesinde iş tecrübesi kazanmaya başladı. Böylece Haskök, şuanda yaptığı işi çekirdekten öğrenmiştir. Babasının; tüm deneyim ve bilgi birikimini aktardığı Ajlan Haskök, yer aldığı bütün projelerde başarı çıtasını yükselterek kariyerine ivme kattı.

Ajlan Haskök, profesyonel iş dünyasına üniversiteyi bitirir bitirmez 1994 yılında sektöründe lider ve üretim yapan aile şirketi olan Teknik Balans A.Ş'de başladı. 1995 yılından sonra Teknik Balans A.Ş'de bir çağ kapanıp yeni bir çağ açıldı. Endüstriyel alanda otomotiv sektörünün dünya devleri olarak bilinen mega fabrikalarına ’’özel üretim makina’’ siparişi alarak, Teknik Balans AŞ’nin büyümesi için dev yatırımlar yaptı.

Haskök, çalışkanlığı ile tanınır ve satış ve pazarlama konusunda işin mutfağını çok iyi bilir, çekirdekten esnaftır. Çalışanlarına hep güler yüzlü, içten ve sıcakkanlıdır onları Teknik Balans A.Ş ailesinin bireyleri olarak görür ve her zaman ''Yeni ne yapabiliriz? '' sorusunu sorar. İşini kendisi takip eder. Yurt içi ve yurt dışı seminer ve fuarlara katılır. Ar-Ge ve Ür-Ge ye büyük önem verip, üretilmeyeni üretmektir felsefesi.

Zamanının çoğunu yurt içi ve yurt dışı global satış operasyonlarında ve müşteri ziyaretlerinde geçirir. Ajlan Haskök, Teknik Balans A.Ş'nin yönetim kurulu başkanı olmasının yanında işine âşık, titiz ve üretilen her makinanın özelliklerini ve dahi en küçük parçasını bilecek kadar uzmandır.

Profesyonel iş hayatının dışında, yetenekli bir balık avcısıdır. İyi derecede yabancı dil bilen Haskök, yerli yabancı kitaplar okur. Pandemi ile birlikte Gastronomi bilimine merak saldı. O alanda da çok başarılı oldu. Sosyal medyadan workshoplar yaptı ve eğitimler verdi. Hatta sokak hayvanları için ''İyilik Projesi'' başlattı. Daha fazla yardım edebilmek için evinin bir bölümüne atölye kurdu. Ürettiği ekmeklerin satış bedeli ile patili dostlarına mamalar temin etti.

Ajlan Haskök evli ve bir kız çocuğu babasıdır. Halen Teknik Balans A.Ş'de Yönetim Kurulu üyesidir ve çalışmalarına devam etmektedir.

“Messmatic bir markadan çok ; Teknolojinin sanata, sanatın güvene dönüştüğü yerdir...”